Jak zazimovat chatu | SolarVenti - Teplovzdušné solární panely
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Jak zazimovat chatu

Podzim už je v plném proudu, úroda pomalu sklizena. Nastává tedy čas, kdy je třeba pomalu začít myslet na zazimování svých chat a chalup. Vypustit vodu, aby nezamrzla, vypnout elektřinu, aby se zbytečně neplatilo za spotřebu v naší nepřítomnosti a nějak zajistit, aby nám vše přes zimu nezvlhlo, nezatuchlo a nezplesnivělo.

Jak zazimovat chatu

Skvělým pomocníkem proti vlhkosti a plísním jsou teplovzdušné solární panely SolarVenti.  Zajišťují cirkulaci vzduchu uvnitř domu, aniž byste museli nechávat otevřená okna, či prosit Vaše sousedy, aby Vám občas chatu vyvětrali. 

V zimním období bývá slunečných dnů méně, ale vzduch je sušší a efektivně odvlhčuje Vaše prostory.

SolarVenti jsou poháněny pouze sluncem, nepotřebují tedy žádné napojení do elektrické sítě. Jakmile začne slunce svítit na solární článek, roztočí se ventilátor na zadní straně panelu a začne dovnitř vhánět čerstvý temperovaný vzduch. Ten se do panelu nasává perforovanou zadní stěnou a ohřívá se díky slunečnímu a dokonale vymyšlené dánské patentované konstrukci SolarVenti. Teplotní zvýšení vháněného vzduchu se pohybuje od 11 °C do 40 °C oproti venkovní teplotě. Jak moc je temperace znatelná, závisí na velikosti panelu.

Temperovaný vzduch vytlačuje vlhkost ven netěsnostmi, či jinými otvory. Díky tomu, že vzduch se uvnitř pohybuje, vlhkost se neusazuje a netvoří se plísně.

Panel je optimální umístit na jižní stranu na nestíněné místo. Lze ho umístit na zeď i na střechu, záleží jen na tom, kde z něho budete mít co největší užitek. 

Montáž je poměrně jednoduchá, průměrně zručný kutil ji zvládne sám. 


Diskuze