Odvhlčení a špatná cirkulace vzduchu už nejsou problém | SolarVenti.cz
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Odvlhčení vzduchu

Vlhkost, plíseň a hrudky v cukru – řešením je větrání a temperování

Obecně se dá říci, že dnešní bydlení bývá dobře utěsněné a že izolované domy mívají nižší náklady na topení. Nicméně ne vždy je to optimální pro vnitřní klima.

Problém bývá v cirkulaci vzduchu uvnitř domu. Původní přirozené škvírky a otvory jsou dnes odstraněny a nahrazeny parozábranami, jak ve zdivech, tak i ve stropech a utěsněnými okny a dveřmi.

Pokud teplý a vlhký vzduch nemá možnost úniku z uzavřeného prostoru, hromadí se v chladnějších místech, např. u oken, v nevytápěných místnostech a v blízkosti nedostatečně izolovaných stěn.

Pokud je problém závažný, může se tento stav projevit ve formě zdraví škodících plísní na stěnách aj.

Vlhká zeď

Hrudky v cukru a zápach

Speciálně v budovách, které se nepoužívají celoročně, se mohou objevit problémy s vlhkostí i tím, že nejsou v době naší nepřítomnosti vyvětrány.

Hrudky v cukru

SolarVenti – Odvlhčování bez výdajů na provoz

Již přes 60.000 zákazníků se přesvědčilo, že SolarVenti zvládá řešit problém s odvlhčováním a vnitřním klimatem bez dalších výdajů. A to i ve dnech, kdy slunce svítí málo.

Jak funguje SolarVenti

SolarVenti – Odvlhčování bez výdajů na provoz
Naopak v mrazivém zimním období, je-li slunečního svitu dostatek, je výhodou velmi nízká relativní vlhkost vzduchu, která má díky SolarVenti pozitivní vliv na Váš dům.
 

Co říkají zákazníci

Zanedlouho po spuštění systému se vlhkost jak stavebního materiálu, tak i vnitřního vybavení sníží. Příznivé podmínky pro vznik plísní jsou tak zneškodněny.


Máte dotazy? Rádi Vám poradíme