Plíseň v domácnosti | SolarVenti - Teplovzdušné solární panely
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Plíseň v domácnosti

Hledáte efektivního pomocníka na trvalé odstranění plísní a vlhkosti v bytě, domě či sklepě? Efektivní řešení se nabízí buď pomocí lokální rekuperační jednotky či teplovzdušného solárního panelu a někdy dokonce i jako kombinace obou. Záleží, kde Vás vlhkost trápí a co je konkrétní příčinou vzniku plísně či vlhkého zdiva.

Plíseň v domácnosti

Ideální vlhkost v prostoru je 45-60%. Pokud je ve Vašem domě vyšší, pravděpodobně občas řešíte problém s výskytem plísní. Plíseň v obytném prostoru je vždy nepříjemná, především pak v ložnici či dětském pokoji.

Důležité je vždy zjistit, co je příčinnou zvýšené vlhkosti a vzniku plísní. Většinou se jedná o jeden ze tří hlavních důvodů. Buď se může jednat o špatnou či chybějící hydroizolaci u základů či bočních zdí zasazených ve svahu, kde pak voda vzlíná.


Nebo je možné, že zatéká děravou střechou či ucpanými okapy, anebo nějakou prasklou instalační trubkou.


A poslední běžnou příčinou je jen kondenzace páry z běžného vnitřního provozu v domě.


Pokud se chcete plísně zbavit, je velmi důležité větrat. V místnosti, kde jsou okna je to vcelku jednoduché, ale i tak si na to většina z nás tak často nevzpomene, anebo vzpomene, ale nemůže nechat otevřená okna celý den.

Výbornou variantou pro pravidelné větrání k snížení vlhkosti jsou lokální rekuperační jednotky, na kterých si nastavíte maximální požadovanou vlhkost a jakmile je tato hranice dosažena, samy se automaticky zapnou a vyměňují vnitřní vzduch za čerstvý vzduch zvenku. Vše ve velmi tichém provozu a s minimální ztrátou tepla.

Jejich instalace je velmi snadná. Stačí zhotovit prostup zdí, vsadit do otvoru zařízení, namontovat vnitřní a venkovní kryt na zeď a zapojit zástrčkou do elektrické sítě. Nastavit si přesné hodnoty, které budete chtít hlídat a pak už si jen užívat, že vlhkost začne sama automaticky klesat a Vám se bude žít zdravěji a komfortněji.

Pokud řešíte vlhkost na chatě či chalupě, je skvělým řešením i teplovzdušný solární panel, který je nezávislý připojení na elektřinu a zároveň Vám umí i přitopit. Panely je třeba umístit co nejvíc na jižní stranu na fasádu či střechu. Vždy, když pak zasvítí sluníčko, budou Vám větrat čerstvým temperovaným vzduchem a tím vytlačí vlhkost netěsnostmi ven. Jejich velkou výhodou je bezúdržbovost a nezávislost na elektřině.

Video o vlhkosti v bytě

Zde jsou ukázky instalací na problémových domech, kde jsou zjevné příčiny vlhkosti či plísně a řešení.
Diskuze