Při každém slunečním svitu se díky solární buňce spustí ventilátor.
Čerstvý vzduch z venku se nasaje do panelu přes perforovanou zadní stranu. Uvnitř panelu se vzduch zahřeje a je následně vháněn přetlakem do domu, chalupy aj.
Ventilátor má kapacitu 15-150 m³ za hodinu a oproti venkovní teplotě se vzduch zahřívá o 10-40 °C. Kapacita a teplotní zvýšení jsou závislé na velikosti panelu.
Ventilátor i solární buňka jsou zabudovány uvnitř SolarVenti, který Vám tak nabízí jednoduchý, efektivní a bezplatný provoz.
Není Vaše nemovitost orientována na jih, nebo třeba bydlíte v přízemí ve vnitrobloku, kam slunce příliš nesvítí? I pro Vás máme řešení! Lokální rekuperační jednotky. Jedná se o jednoduché a automatické větrání s minimální ztrátou tepla. Více informací najdete zde: Lokální rekuperační jednotka
Rám je vyroben z eloxovaného hliníku. Krycí vrstvou je jednokomorový nárazuvzdorný polykarbonát.
Odolnost vůči nárazu je u moderního polykarbonátu 250-ti násobně vyšší než u skla. Navíc má o 40% vyšší tepelnou účinnost než sklo. Více info zde: Polykarbonát wikipedie
Mnoho malých otvorů na zadní straně, kterými se vzduch nasává, funguje jako primární filtr.
Sekundárně se vzduch filtruje skrze černou filcovou podložku.
Tato konstrukce zajištuje nejvyšší solární účinnost na trhu a je patentovaná v Evropě, Číně, Japonsku, Austrálii a mnoha dalších zemích.
Při teplých slunečných dnech mnohdy není potřeba další temperace uvnitř domu. V těchto situacích je možné zařízení vypnout a díky patentované zadní desce začne samovolné samoochlazování, takže se zabrání přehřívání panelu.
SolarVenti teplovzdušnésolární panely jsou jediné na trhu, které samy zvládají pasivní samoochlazování. Ostatní panely k tomu potřebují ventilátor navíc.
Princip fungování a průřez teplovzdušného panelu SolarVenti
Samoochlazovací princip teplovzdušného panelu SolarVenti
Můžete využít náš kalkulátor, nebo nás přímo kontaktovat pro konzultaci zdarma.