Princip teplovzdušných panelů SolarVenti aneb energie ze slunce přímo do domu | SolarVenti.cz
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Princip teplovzdušných panelů SolarVenti

Slunce je obrovským zdrojem bezemisní energie, která vzniká jadernými přeměnami. Zásoby vodíku se odhadují na několik miliard let a proto je solární energie považována za obnovitelnou.

Na zemský povrch dopadá v ideálním případě (kolmý směr dopadu) 1100 W/m2. Podle měření GeoModel Solar s.r.o. dopadne za 1 rok do České republiky přibližně 1100 kWh/m2 energie, kterou dokážou naše solární vzduchové kolektory efektivně využít! Stačí si pořídit patřičnou aparaturu a uvidíte, že tzv. solární ventilace není jen hudbou budoucnosti.

SolarVenti v provozu a jeho princip

Funkce

Při každém slunečním svitu se díky solární buňce spustí ventilátor.

Čerstvý vzduch z venku se nasaje do panelu přes perforovanou zadní stranu. Uvnitř panelu se vzduch zahřeje a je následně vháněn přetlakem do domu, chalupy aj.

Ventilátor má kapacitu 15-150 m³ za hodinu a oproti venkovní teplotě se vzduch zahřívá o 10-40 °C. Kapacita a teplotní zvýšení jsou závislé na velikosti panelu.

Ventilátor i solární buňka jsou zabudovány uvnitř SolarVenti, který Vám tak nabízí jednoduchý, efektivní a bezplatný provoz.


Průřez a konstrukce panelu SolarVenti

Jak funguje SolarVenti v zimě?

Není Vaše nemovitost orientována na jih, nebo třeba bydlíte v přízemí ve vnitrobloku, kam slunce příliš nesvítí? I pro Vás máme řešení! Lokální rekuperační jednotky. Jedná se o jednoduché a automatické větrání s minimální ztrátou tepla. Více informací najdete zde: Lokální rekuperační jednotka

Konstrukce

Rám je vyroben z eloxovaného hliníku. Krycí vrstvou je jednokomorový nárazuvzdorný polykarbonát.

Odolnost vůči nárazu je u moderního polykarbonátu 250-ti násobně vyšší než u skla. Navíc má o 40% vyšší tepelnou účinnost než sklo. Více info zde: Polykarbonát wikipedie

Mnoho malých otvorů na zadní straně, kterými se vzduch nasává, funguje jako primární filtr.

Sekundárně se vzduch filtruje skrze černou filcovou podložku.

Tato konstrukce zajištuje nejvyšší solární účinnost na trhu a je patentovaná v Evropě, Číně, Japonsku, Austrálii a mnoha dalších zemích.

Co říkají zákazníci?

Samoochlazovací princip

Při teplých slunečných dnech mnohdy není potřeba další temperace uvnitř domu. V těchto situacích je možné zařízení vypnout a díky patentované zadní desce začne samovolné samoochlazování, takže se zabrání přehřívání panelu.

SolarVenti teplovzdušnésolární panely jsou jediné na trhu, které samy zvládají pasivní samoochlazování. Ostatní panely k tomu potřebují ventilátor navíc.

Samoochlazovací princip průřez SolarVenti

Princip fungování a průřez teplovzdušného panelu SolarVenti

Samoochlazovací princip teplovzdušného panelu SolarVenti

Produkty SolarVenti


Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat