Vylepšení panelu Comfort - nový regulátor S-Control | SolarVenti - Teplovzdušné solární panely
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Vylepšení panelu Comfort - nový regulátor S-Control

Novinka na podzim letošního roku 2019. Dalším vylepšením panelu Comfort je nový regulátor S-Control.

Vylepšení panelu Comfort - nový regulátor S-Control

Tento regulátor obsahuje ve standardní výbavě tři čidla (o dvě více než měl původní regulátor).

Jde konkrétně o teplotní čidlo v kolektoru a teplotní i vlhkostí čidlo v regulátoru v místnosti.

Velikou výhodou tedy je, že lze nastavit nejen automatické spínání a vypínání ventilátoru dle teploty v panelu, ale i automatické spínání ventilátoru, když je teplota v kolektoru vyšší nebo nižší než teplota v místnosti.

Důležitou funkcí je také možnost nastavení maximální pokojové teploty. Slouží především pro letní období a zamezí přehřátí vnitřního prostoru, kvůli panelu.

Regulátorem lze také nastavit libovolné časové spínání, tedy třeba v době, když odejdete do práce, nebo třeba hodinu před spaním. Časové nastavení může běžet souběžně s ostatními nastaveními (teplotními, vlhkostními).

 

Lze zde také nově ovládat rychlost ventilátoru. Manuálně nebo automaticky. To znamená, že buď lze přímo nastavit otáčky z 0 na 100 %, anebo nechat regulátor pracovat automaticky. To znamená, že se rychlost ventilátoru automaticky přizpůsobí teplotě v panelu, tak aby byl panel v chodu, co nejplynuleji.

V neposlední řadě v regulátoru najdeme i dlouho očekávanou funkci větrání dle naměřené vnitřní vlhkosti. To znamená, že pokud si na regulátoru nastavíme, že maximální požadovaná vlhkost uvnitř má být max. 60 %, sepne se panel automaticky, nezávisle na dalších nastaveních. Je zde však pamatováno i na omezení spodní hranice, aby dovnitř nešel ledový vzduch.

Ovládání regulátoru sice vypadá trochu složitě, ale je velmi jednoduché a intuitivní a je samozřejmě v českém jazyce.Přehled funkcní regulátoru

Diskuze