Vícepatrové domy - využití teplovzdušných solárních panelů | SolarVenti.cz
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Vícepatrové domy

Temperování a sušší vzduch pro vícepatrové domy

Majitelé vícepatrového domu si přejí namontovat SolarVenti z několika důvodů.

Většinou se chtějí zbavit špatného vnitřního klima po celém domě, bez dalších výdajů na provoz, anebo jen podpořit cirkulaci vzduchu uvnitř domu.

V obou případech je znát patrný rozdíl již za krátkou dobu. Vzduch uvnitř domu je čerstvý.

Se správnou velikostí panelu je po celou sezónu patrný rozdíl nejen v čerstvosti vzduchu, ale i v tom, že případná vlhkost klesne jak ve vzduchu, tak i ve zdech a inventáři.

SolarVenti na vícepatrovém domě

Se správnou velikostí panelu je po celou sezónu patrný rozdíl nejen v čerstvosti vzduchu, ale i v tom, že případná vlhkost klesne jak ve vzduchu, tak i ve zdech a inventáři.

Pokud má mít teplovzdušný solární panel SolarVenti účinek pro celý dům o několika podlažích, je většinou potřeba, aby kromě panelu umístěného buď na střeše nebo na zdi byla umístěna také odvětrací sada ve spodní části domu.

To proto, aby byla zajištěna cirkulace vzduchu po celém domě. Přídavný ventilátor z odvětrací sady se umístí do vhodné zdi, například ve sklepě a propojí se tenkým kabelem se solární buňkou umístěnou v těsné blízkosti solárního panelu, tedy na střeše nebo na zdi.

Ventilace

Jakmile začnou na SolarVenti umístěný na střeše nebo na zdi dopadat sluneční paprsky, začne se v něm vzduch rychle ohřívat. Zároveň začne solární buňka umístěná uvnitř panelu vyrábět proud, díky kterému se spustí ventilátor a ten začne vhánět dovnitř domu temperovaný čerstvý vzduch.

Tento čerstvý vzduch jde dovnitř přetlakem a proto vytlačuje vlhký použitý vzduch ven různými netěsnostmi či otvory. Většinou je žádoucí, aby se čerstvý temperovaný vzduch ve vícepodlažních domech dostal i do nižších pater a proto je potřeba mu trochu pomoci přídavným ventilátorem z odvětrací sady.

Právě umístění tohoto ventilátoru, či jiného otvoru, který napomáhá proudu vzduchu do nižšího patra, je směrodatné pro směr a proudění vháněného vzduchu ze SolarVenti.

Právě i proto je třeba si před instalací tohoto systému uvědomit, zda proud čerstvého vzduchu nemůže uniknout jinudy, než kudy je potřeba – např. krbovými kamny aj. Pokud je třeba, aby se vzduch ze SolarVenti dostal do více místností oddělených dveřmi, musí tyto dveře být otevřené.

Zdroj tepla SolarVenit


Máte dotazy? Rádi Vám poradíme