Rodinné domy - využití teplovzdušných solárních panelů | SolarVenti.cz
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Rodinné domy

Alternativní zdroj vytápění, odvlhčování a větrání

Ceny energií se neustále zvyšují, což nás přirozeně vede k hledání alternativních zdrojů vytápění, které nám mohou přinést úsporu nákladů.

Jednu z možností je teplovzdušné panely SolarVenti.

Jedná se o vysoce účinný alternativní zdroj vytápění, který se používá k temperování rodinných domů kde významně přispívá ke snižování nákladů na vytápění.

V domě může být také problém s vlhkostí a plísní např. kvůli neefektivnímu či chybějícímu větrání.

SolarVenti na terase

Rodinné domy – Větrání zdarma

Jakmile začnou na teplovzdušný solární kolektor dopadat sluneční paprsky, začne se v něm vzduch ohřívat

Zároveň začne solární buňka umístěná uvnitř panelu vyrábět proud, díky kterému se spustí ventilátor, který začne vhánět dovnitř domu temperovaný čerstvý vzduch

Tento čerstvý vzduch jde dovnitř přetlakem a proto vytlačuje vlhký použitý vzduch ven různými netěsnostmi či otvory.

Proudění vzduchu v domě - větrání

Jak přesně se vzduch ze solárního panelu bude pohybovat, záleží na umístění otvorů, kterými bude vhlký vzduch unikat ven.

Je tedy třeba dát pozor, aby např. krbový komín byl uzavřený, pokud je v těsné blízkosti vstupní vzduchové trysky. Pokud by uzavřený nebyl, odešel by tudy všechen čerstvý vzduch okamžitě ven a nedostal by se dál
do domu.

Pokud je potřeba dostat temperovaný vzduch z panelu do více místností, musí se mezi nimi nechat otevřené dveře, anebo udělat mezi místnostmi průduchy ve zdi.

Příslušenství pro SolarVenti panely

”SolarVenti” napájecí adapter (230 V - 12 V) S tímto napájecím adapterem máte možnost pustit ventilátoru ve Vašem SolarVenti panelu i v období, kdy je málo nebo nedostatek slunečního svitu. Na odstranění vlhkosti stačí většinou velmi málo, zato však pravidelné větrání. V kombinaci s buď časovým spínačem anebo se hygrostatickým spínačem máte na celý rok vyhráno v bojí proti vlhkosti.

POZOR: Při spuštění SolarVenti bez přímého slunečního svitu nebude vzduch temperován.

Časový spínač – (230 V) - 24 hodinový program Spínací zásuvka reguluje spínání a vypínání ”SolarVenti” napájecího adapteru podle nastaveného časového harmonogramu. Například: 3 x 15 min denně. V 9.00, v 12.00 a v 15.00 hodin. Můžete nastavit zcela individuální program dle Vašeho přání. Minimální spínací doba: 15 minut.

Spínací zásuvka s hygrostatem (230 V) Spínací zásuvka reguluje spínání a vypínání ”SolarVenti” napájecího adapteru při dosažení nastavených hodnot vlhkosti vzduchu. Rozsah měření vlhkosti vzduchu je 20 až 90 %.


Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat