Vysoušení objektů po povodních - využití teplovzdušných solárních panelů | SolarVenti.cz
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Vysoušení objektů po povodních

Teplovzdušné solární panely usnadní vysoušení nemovitostí postižených povodní nebo záplavou.

Zdivo objektů zaplavených vodou bez účinného vysoušení a větrání zůstává vlhké po řadu měsíců, někdy i let.

Teplovzdušné solární panely SolarVenti přivádí do domu čerstvý předehřátý vzduch.

Urychlují vysychání stěn, a to bez dalších nároků na energie, tak jako tomu je například při použití klasických vysoušečů. O vše se stará slunce.

Zatopený dům

SolarVenti šetří náklady majitelům snažícím se dostat své nemovitosti po povodni do původního stavu.

Využití teplovzdušných solárních panelů SolarVenti je vhodné při vysoušení budov určených pro trvalé bydlení, objektů komerčních, ale i budov, jež nejsou pravidelně využívány. Každou zaplavenou stavbu je nutné dobře větrat, aby se zamezilo navýšení škod – rozpadání zdiva, napadení plísněmi, znehodnocení movitých věcí ap.

Pořad Receptář Prima Nápadů - Vysoušení objektů - SolarVenti

Ne všechny objekty jsou však každodenně využívány, a proto je zajištění jejich účinného větrání pro majitele velmi zatěžující. Teplovzdušné solární panely SolarVenti umožní neustálé větrání v objektech uzavřených či problematicky větratelných (malá okna, silné zdi, složitý půdorys, zabezpečené sklady či depozitáře ap.).

Díky panelům SolarVenti zdivo vysychá rychleji i při zavřených oknech. Čerstvý předehřátý vzduch vytlačuje různými netěsnostmi budovy vlhký a studený vzduch ven. Větrání je tedy neustálé.

Příslušenství pro SolarVenti panely

”SolarVenti” napájecí adapter (230 V - 12 V) S tímto napájecím adapterem máte možnost pustit ventilátoru ve Vašem SolarVenti panelu i v období, kdy je málo nebo nedostatek slunečního svitu. Na odstranění plísně a vlhkosti stačí většinou velmi málo, zato však pravidelné větrání. V kombinaci s buď časovým spínačem anebo se hygrostatickým spínačem máte na celý rok vyhráno v bojí proti vlhkosti.

POZOR: Při spuštění SolarVenti bez přímého slunečního svitu nebude vzduch temperován.

Časový spínač – (230 V) - 24 hodinový program Spínací zásuvka reguluje spínání a vypínání ”SolarVenti” napájecího adapteru podle nastaveného časového harmonogramu. Například: 3 x 15 min denně. V 9.00, v 12.00 a v 15.00 hodin. Můžete nastavit zcela individuální program dle Vašeho přání. Minimální spínací doba: 15 minut.

Spínací zásuvka s hygrostatem (230 V) Spínací zásuvka reguluje spínání a vypínání ”SolarVenti” napájecího adapteru při dosažení nastavených hodnot vlhkosti vzduchu. Rozsah měření vlhkosti vzduchu je 20 až 90 %.


Máte dotazy? Rádi Vám poradíme