Chaty a chalupy - využití teplovzdušných solárních panelů | SolarVenti.cz
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Chaty a chalupy

Příjemné prostředí se SolarVenti

Znáte to až moc dobře: – Přijedete na chalupu a již předem víte, co na Vás čeká. Vlhkem zatuchlý vzduch.

Nejdříve tedy otevřete všechna okna, vyvětráte a zatopíte, aby Vám bylo příjemně a mohli jste si začít užívat Vaše volno.

Rádi bychom Vám vysvětlili, jak může SolarVenti změnit vnitřní klima a tím pádem i Váš pobyt k lepšímu a pozitivnímu a to již od prvního otevření dveří.

Topení a větrání zároveň

Jakmile začnou sluneční paprsky dopadat na solární kolektor, začnou rychle ohřívat vzduch v panelu, který je umístěn buď na střeše, nebo na zdi.

Po krátké chvilce se spustí sluncem poháněný ventilátor a ten pak dovnitř chaty nebo chalupy vhání temperovaný vzduch.

Vzduch, který je vháněn dovnitř, vytlačuje použitý a vlhčí vzduch ven různými netěsnostmi nebo jinou ventilací v domě.

SolarVenti průřez Proudění vzduchu v domě

Právě umístění otvorů, kterými je použitý vzduch vytlačován ven, má velký vliv na pohyb čerstvého vzduchu z panelu uvnitř Vaší chaty či chalupy.

Sušší vzduch se vytápí mnohem lépe než vzduch vlhký a díky SolarVenti tedy spotřebujete méně energie na vytopení Vašich prostor a tím právě ušetříte. Takovýto způsob odvlhčování je velice efektivní.

Pokud je vstupní vzduchová tryska umístěna např. poblíž krbových kamen, je třeba při odjezdu z chaty myslet na to, aby se komín uzavřel.

Aby měl SolarVenti efektivně větrat více místností, je potřeba nechat dveře mezi jednotlivými místnostmi otevřené.

Příslušenství pro SolarVenti panely

”SolarVenti” napájecí adapter (230 V - 12 V) S tímto napájecím adapterem máte možnost pustit ventilátoru ve Vašem SolarVenti panelu i v období, kdy je málo nebo nedostatek slunečního svitu. Na odstranění vlhkosti stačí většinou velmi málo, zato však pravidelné větrání. V kombinaci s buď časovým spínačem anebo se hygrostatickým spínačem máte na celý rok vyhráno v bojí proti vlhkosti.

POZOR: Při spuštění SolarVenti bez přímého slunečního svitu nebude vzduch temperován.

Časový spínač – (230 V) - 24 hodinový program Spínací zásuvka reguluje spínání a vypínání ”SolarVenti” napájecího adapteru podle nastaveného časového harmonogramu. Například: 3 x 15 min denně. V 9.00, v 12.00 a v 15.00 hodin. Můžete nastavit zcela individuální program dle Vašeho přání. Minimální spínací doba: 15 minut.

Spínací zásuvka s hygrostatem (230 V) Spínací zásuvka reguluje spínání a vypínání ”SolarVenti” napájecího adapteru při dosažení nastavených hodnot vlhkosti vzduchu. Rozsah měření vlhkosti vzduchu je 20 až 90 %.


Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat