Chaty a chalupy - využití teplovzdušných solárních panelů | SolarVenti.cz
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat +420 725 136 051 info@solarventi.cz

Chaty a chalupy

Příjemné prostředí se SolarVenti

Znáte to až moc dobře: – Přijedete na chalupu a již předem víte, co na Vás čeká. Vlhkem zatuchlý vzduch.

Nejdříve tedy otevřete všechna okna, vyvětráte a zatopíte, aby Vám bylo příjemně a mohli jste si začít užívat Vaše volno.

Rádi bychom Vám vysvětlili, jak může SolarVenti změnit vnitřní klima a tím pádem i Váš pobyt k lepšímu a pozitivnímu a to již od prvního otevření dveří.

Topení a větrání zároveň

Jakmile začnou sluneční paprsky dopadat na solární kolektor, začnou rychle ohřívat vzduch v panelu, který je umístěn buď na střeše, nebo na zdi.

Po krátké chvilce se spustí sluncem poháněný ventilátor a ten pak dovnitř chaty nebo chalupy vhání temperovaný vzduch.

Vzduch, který je vháněn dovnitř, vytlačuje použitý a vlhčí vzduch ven různými netěsnostmi nebo jinou ventilací v domě.

SolarVenti průřez Proudění vzduchu v domě

Právě umístění otvorů, kterými je použitý vzduch vytlačován ven, má velký vliv na pohyb čerstvého vzduchu z panelu uvnitř Vaší chaty či chalupy.

Sušší vzduch se vytápí mnohem lépe než vzduch vlhký a díky SolarVenti tedy spotřebujete méně energie na vytopení Vašich prostor a tím právě ušetříte. Takovýto způsob odvlhčování je velice efektivní.

Pokud je vstupní vzduchová tryska umístěna např. poblíž krbových kamen, je třeba při odjezdu z chaty myslet na to, aby se komín uzavřel.

Aby měl SolarVenti efektivně větrat více místností, je potřeba nechat dveře mezi jednotlivými místnostmi otevřené.

Vlhkost v domě

Příslušenství pro SolarVenti panely

”SolarVenti” napájecí adapter (230 V - 12 V) S tímto napájecím adapterem máte možnost pustit ventilátoru ve Vašem SolarVenti panelu i v období, kdy je málo nebo nedostatek slunečního svitu. Na odstranění vlhkosti stačí většinou velmi málo, zato však pravidelné větrání. V kombinaci s buď časovým spínačem anebo se hygrostatickým spínačem máte na celý rok vyhráno v bojí proti vlhkosti.

POZOR: Při spuštění SolarVenti bez přímého slunečního svitu nebude vzduch temperován.

Časový spínač – (230 V) - 24 hodinový program Spínací zásuvka reguluje spínání a vypínání ”SolarVenti” napájecího adapteru podle nastaveného časového harmonogramu. Například: 3 x 15 min denně. V 9.00, v 12.00 a v 15.00 hodin. Můžete nastavit zcela individuální program dle Vašeho přání. Minimální spínací doba: 15 minut.

Spínací zásuvka s hygrostatem (230 V) Spínací zásuvka reguluje spínání a vypínání ”SolarVenti” napájecího adapteru při dosažení nastavených hodnot vlhkosti vzduchu. Rozsah měření vlhkosti vzduchu je 20 až 90 %.


Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat